TÜRKİYE'NİN POPÜLER YILBAŞI NOKTALARINI KEŞFEDİN
YILBAŞI PROGRAMLARI 2019
YILBAŞI PROGRAMLARI 2019

KAPADOKYA YILBAŞI

Nevşehir başta olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri şehirlerine yayılmış olup, tamamen bir doğa harikası olan Kapadokya, doğa ve tarih kokan bir bölge olmaktadır. 4 ili birden kapsamasının yanı sıra Kayseri’de yer alan Erciyes Dağı’nda bir parçası, diğer bir parçası da Hasan Dağı’nda olan Kapadokya tam olarak görsel bir şölen olmaktadır. En önemli yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi de kişilerin görmek istedikleri bir diğer nokta olmaktadır. Hıristiyanların döneminden beri olan Kapadokya’da fazlası ile kilise yer almaktadır. Yabancı turistlerin gelme nedenleri arasında bu da yer almaktadır.

Kış aylarında kısa ama bir o kadar da eğlenceli olan yeni yıl coşkusunun yaşandığı yerlerden biri olmak ile birlikte, evli çiftlerden yabancı turistlere kadar pek çok kişiyi bünyesinde barındırmaktadır. Çevresinde yer alan otellerde, yılbaşı geceleri birden fazla organizasyon yer almaktadır. Kapadokya yılbaşı programları arasında konaklamalı olanlar çok daha kapsamlı olmaktadır. Rehberler eşliğinde peri bacalarının gezilmesi, sıcak hava balonuna binilmesi ya da Ihlara Vadisi’ne iniş gibi pek çok aktivite bulunmaktadır. Kendine has konaklama yerleri ya da yemekleri ile de gelenleri, memnun etmenin yanı sıra bir daha gelmelerine neden olmaktadır. Kapadokya yılbaşı turları arasında genel olarak başka il ya da ilçelerden otobüs kalkmaktadır. Yılbaşı gecesinden bir gece önce başlayan tur, yılbaşı gecesinden bir sonraki gün son bulmaktadır. Bünyesinde yer alan pek çok tarihi dokunun gezilmesi ile birlikte, yılbaşı gecesi hazırlanan eğlencede de gönüllerince eğlenmektedirler. Kapadokya, Avanos’a da yakın olduğundan tur içerisinde mutlaka oraya da uğranıp, Kızılırmak nehri de görülmektedir.

Yılbaşında kişilerin tercihlerine göre dilerler ise kültürel dilerler ise de romantik bir yılbaşı gecesi için Kapadokya’ya gitmeleri yeterli olmaktadır.

SON EKLENEN YILBAŞI PROGRAMLARI 2019

Tüm Yılbaşı Programları İçin Tıklayınız

SON EKLENEN YILBAŞI MEKANLARI 2019

Tüm Yılbaşı Mekanları İçin Tıklayınız